Szanowni Państwo, z dniem 31.10.2020 Dagma zakończyła współpracę dystrybucyjną z Barracuda Networks. W związku z tym wsparcie techniczne jest świadczone w ograniczonym zakresie. Część zgłoszonych przez Państwa spraw jest przekazywana bezpośrednio do producenta. W szczególności dotyczy to procesu wymiany urządzeń (RMA), w którym – z powodu decyzji producenta – nie jesteśmy już w stanie pomóc.

Co dalej?

Szukasz rozwiązania NG Firewall?

Sprawdź Stormshield

Szukasz produktu do ochrony poczty?

Sprawdź ESET Mail Security

Ochrona Office 365

Zabezpiecz jeden z najczęstszych wektorów ataku – Office 365

Bezpieczeństwo poczty e-mail i ochrona danych
Archiwizacja danych

Powstrzymaj niebezpieczne wiadomości e-mail nim trafią na serwer

Wiadomości e-mail to jeden z najczęstszych wektorów wykorzystywanych do dystrybucji ransomware i innych zaawansowanych form ataków. Jeśli chcesz by dane Twojej firmy i pracowników były bezpieczne, musisz go skutecznie zabezpieczyć przed ciągle ewoluującymi zagrożeniami. To wymaga dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, wykraczającej poza możliwości standardowego Exchange Online Protection (EOP).

Barracuda oferuje dwie bazujące na chmurze usługi, które pozwalają skutecznie chronić Twoją pocztę e-mail w usłudze Office 365 bez wpływu na wydajność. Barracuda Essentials for Office 365 to kompleksowy pakiet bezpieczeństwa, który filtruje całą przychodzącą i wychodzącą komunikację pod kątem spamu, złośliwego oprogramowania, wirusów i wycieków danych. Barracuda Sentinel idzie o krok dalej, wykorzystując sztuczną inteligencję do sprawdzania czy wśród otrzymanych przez użytkowników wiadomości nie znajdują się takie, które mają na celu wyłudzenie danych. Razem stanowią jedno z najskuteczniejszych rozwiązań do ochrony Office 365 na rynku.

  • Najlepsza na rynku ochrona bramki przed spamem i wirusami
  • Technologia Advanced Threat Protection, chroniąca przed atakami zero-hour i ransomware
  • Granularne zarządzanie politykami bezpieczeństwa
  • Ochrona wiadomości wychodzących dzięki modułowi DLP i funkcji szyfrowania
  • Sztuczna inteligencja chroniąca przed próbami wyłudzenia danych

Microsoft + Barracuda = Pełny spokój

Barracuda Essentials i Sentinel to najbardziej kompleksowy spośród dostępnych na rynku sposobów na ochronę usługi Office 365. Dzięki rozwiązaniom Barracuda możliwe jest chronienie użytkowników i klientów nawet przed najbardziej wyszukanymi zagrożeniami. Wielokrotnie nagradzana technologia filtrowania spamu gwarantuje, że Twoi użytkownicy przez cały czas pozostaną produktywni. Dodatkowo możesz wykonać backup wszystkich danych w chmurze, chroniąc je przed przypadkowym lub celowym usunięciem.

Chroń środowisko Office 365 niebezpiecznymi wiadomościami

Barracuda Essentials for Office 365 powstrzymuje spam, wirusy i zidentyfikowane wcześniej złośliwe oprogramowanie dzięki funkcji analizy sygnatur, wykorzystującej dane zgromadzone w ramach globalnej sieci informacji o zagrożeniach firmy Barracuda. Wraz z produktem oferowana jest także funkcja Advanced Threat Protection, czyli chmurowe rozwiązanie oparte o wielowarstwową architekturę do identyfikacji oraz powstrzymywania zaawansowanych i nieznanych dotąd (zero-day) ataków.

Ochrona przed kradzieżą i utratą danych

Wiadomości wychodzące są filtrowane pod kątem tego czy nie zawierają wrażliwych danych. Pozwala to chronić organizację przed przypadkowymi oraz celowym wyciekiem. Możesz samodzielnie zdefiniować jakie słowa kluczowe oraz rodzaje danych (np. numery PESEL, numery kart płatniczych) mają być wyszukiwane. Barracuda Essentials blokuje także próby wykorzystania firmowych komputerów w kampaniach spamowych.

Wiadomości zawierające wrażliwe dane mogą zostać zaszyfrowane ręcz lub automatycznie, w oparciu o zdefiniowane wcześniej kryteria – np. nadawcę, tytuł lub zawartość. Wiadomości przesyłane są z usługi Office 365 bezpośrednio do Barracuda Message Center, gdzie zostają zaszyfrowane z wykorzystanie 256-bitowego klucza. Pozostają zaszyfrowane przez całą komunikację w ramach protokołu TLS, do czasu aż trafią do docelowego odbiorcy.

Znajdź zagrożenia zalegające w skrzynkach pocztowych

Wśród wiadomości e-mail zgromadzonych w Twojej usłudze Office 365 na pewno znajdują się też takie, które zawierają różnego rodzaju zagrożenia – złośliwe załączniki i adresy URL tylko czekają, aż ktoś je przez przypadek kliknie. Skutki takiej „małej” pomyłki mogą być dla firmy opłakane. W przypadku większych organizacji ręczne wyszukiwanie i usuwanie takich wiadomości jest niemożliwe do wdrożenia.

Barracuda Email Threat Scanner to chmurowe narzędzie dostępne za darmo dla każdego. Służy ono do skanowania zawartości wszystkich folderów Office 365 z wykorzystaniem zaawansowanych technik analitycznych, a następnie generowaniu szczegółowego raportu na temat zidentyfikowanych zagrożeń. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom, obejmującym m.in. stopień ryzyka i narażonych użytkowników, możliwe jest podjęcie skutecznych działań mających na celu wyeliminowanie niebezpiecznej zawartości oraz zabezpieczenie się przed przyszłymi zagrożeniami.

Nie daj się phishingowi, wyłudzeniom i kradzieży tożsamości

Najbardziej wyszukane ataki to te najbardziej osobiste. Przestępcy chcący wyłudzić pieniądze lub informacje bardzo często podszywają się w tym celu pod partnerów biznesowych, kolegów z pracy lub przełożonych. Barracuda Sentinel wykorzystuje sztuczną inteligencję by chronić przed tego typu incydentami.

Barracuda Sentinel automatycznie uczy się unikalnych schematów komunikacji wykorzystywanych w każdej organizacji. Wiedza ta jest wykorzystywana do wyszukiwania anomalii w treści oraz metadanych przychodzących wiadomości, a następnie identyfikowania na tej podstawie prób wyłudzenia danych. Dodatkowo mechanizm DMARC (Domain-Based Message Authentication Reporting & Conformance) pozwala śledzić wszystkie potencjalnie wrażliwe wiadomości e-mail wysyłane z organizacji.

Naucz pracowników jak rozpoznać phishing

Skuteczność ataków phishingowych ciągle rośnie i trudno się dziwić – z dnia na dzień stają się coraz bardziej wiarygodne i trudne do rozpoznania. Na dodatek na celowniku hakerów znajdują się przede wszystkim niezabezpieczone konta osobiste poszczególnych użytkowników. Ostatnią linią obrony przed podszywaniem się i próbami wyłudzenia danych powinni być dobrze wyszkoleni pracownicy.

Dzięki Barracuda PhishLine możesz wyszkolić swoich pracowników aby skutecznie identyfikowali skierowane przeciwko firmie ataki spear phishingowe. Wśród narzędzi do treningu niezbędnych umiejętności znajdują się m.in. zaawansowane symulacje, które pozwalają dodatkowo zbadać stopień podatności organizacji w razie prawdziwej próby wyłudzenia.

Przechowuj wiadomości w bezpiecznym archiwum

Firmowa komunikacja e-mail to w przypadku większości przedsiębiorstw największy zbiór kluczowych informacji o ich funkcjonowaniu. Jest wiele argumentów – zarówno prawnych, jak i czysto biznesowych – by ważne wiadomości były przechowywane w bezpiecznym archiwum, które na dodatek umożliwi łatwe wyszukiwanie kluczowych danych. Barracuda Essentials pozwala uzupełnić usługę Office 365 o rozbudowane, a przy tym bardzo intuicyjne narzędzie do archiwizacji poczty e-mail.

Standardowe rozwiązania długoterminowego przechowywania danych wbudowane w Office 365 potrafią być w dłuższej perspektywie kosztowne i nieefektywne. Barracuda Essentials for Office 365 podąża za najlepszymi przyjętymi praktykami, archiwizując oryginalną kopię każdej wiadomości w bezpiecznej, zewnętrznej chmurze.

  • Egzekwuj politykę retencji poczty e-mail
  • Intuicyjne narzędzia wyszukiwania na potrzeby procesów e-discovery i audytu
  • Ułatwia dotrzymywanie przepisów dotyczących przechowywania danych

Skutecznie wyegzekwuj politykę retencji wiadomości

Barracuda Essentials pozwala na automatyczną archiwizację zarówno wszystkich wiadomości, jak i tylko tych wybranych na podstawie określonych kryteriów. Wśród uwzględnianych parametrów można wskazać m.in. nadawcę, odbiorcę, obecność konkretnych słów kluczowych lub datę. Możesz także ustawić oddzielne polityki retencyjne dla każdej kategorii wiadomości, np. w celu zagwarantowania zgodności z zewnętrznymi regulacjami.

Wiadomości przechowywane w archiwum nie mogą być w żaden sposób zmodyfikowane, natomiast poszczególni użytkownicy lub grupy użytkowników w zależności od potrzeb mogą mieć przyznany do nich ograniczony dostęp.

Łatwiejsze wyszukiwanie

Procedury e-discovery potrafią mocno zaburzyć normalne funkcjonowanie biznesu. Zdarza się także, że wymagają angażowania wysokich kosztów i wysoko wykwalifikowanej kadry w celu wyszukania konkretnych wiadomości. Podobne problemy mogą wywołać wymagane przepisami audyty lub po prostu konieczność odnalezienia informacji na potrzeby codziennych procesów, o ile nie zostały wdrożone w tym celu odpowiednie narzędzia.

Dzięki Barracuda Essentials można wykorzystać intuicyjną funkcję wyszukiwania wbudowaną w Exchange i Office 365 do nawigacji po archiwum. Dla użytkowników oznacza to możliwość łatwego odnajdywania zarchiwizowanych wiadomości w sposób, który niczym nie różni się od przeglądania pozostałej komunikacji zgromadzonej bezpośrednio na serwerze pocztowym. Ułatwia to także audyty i procedury e-discovery. Często wykorzystywane parametry wyszukiwania mogą być zapisane i wykorzystane w przyszłości.

Lokalizuj, migruj i eliminuj pliki PST

Przed wprowadzeniem usługi Office 365 ważne e-maile były często przechowywane w plikach PST, wykorzystywanych przez część użytkowników jako prywatne archiwa. W efekcie kluczowe dane są często rozsiane po całej organizacji, a ich zlokalizowanie i migracja do centralnego archiwum potrafią być bardzo problematyczne.

PST Enterprise automatycznie odnajduje pliki PST, niezależnie od ich lokalizacji, skanując wszystkie stacje robocze i serwery. Następnie dane te są migrowane do bezpiecznej lokalizacji, takiej jak Exchange lub Office 365, albo archiwizowane z pomocą Barracuda Message Archiver lub Barracuda Cloud Archiving Service.

.

eKonferencje online

Chcesz poznać rozwiązania Barracuda? Weź udział w serii eKonferencji online.

Bez wyjazdów, bez kosztów!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

warning
warning
warning
warning
warning
warning
Sprawdź kto będzie administratorem Twoich danych (więcej)

Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podstawą prawną przetwarzania danych są art. 6 ust. 1 lit. a, b i f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Wyrażenie zgody, wynikające z art. 6 ust. 1 lit a) RODO jest dobrowolne i brak zgody nie wpływa na wykonanie usługi. Podanie ww. danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO jest także dobrowolne, ale konieczne do wykonania usługi. W przypadku generowania wersji testowych lub zakupu, podane wyżej dane będą przetwarzane przez producenta danego rozwiązania. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia (Prawo do zapomnienia), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane, podane w celu wykonania usługi, będą przetwarzane do czasu wygaśnięcia lub rozwiązania umowy, której stroną jest Klient, a po jej zakończeniu do chwili zaspokojenia, wygaśnięcia lub przedawnienia roszczeń z tytułu tej umowy a w przypadku przetwarzania danych w celach marketingowych, do momentu wyrażenia sprzeciwu. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: Karolina Kraśniewska, adres e-mail: iod@dagma.pl. Dodatkowe informacje znajdują się w www.dagma.com.pl/O-nas/Prywatnosc.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie telefonicznych połączeń przychodzących i/lub wiadomości SMS inicjowanych przez DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478), ul. Pszczyńska 15 w celach handlowych i marketingowych zgodnie z art. 172 ustawy prawo telekomunikacyjne.

warning

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji środkami komunikacji elektronicznej zawierających informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478), ul. Pszczyńska 15.

warning